17. 9. 2023

Rádcovský kurz 2023

Základní informace

Náš. rádcovský kurz je určen ideálně pro dvojice rádce – podrádce nebo jakákoliv jiná dvojice z družiny. Přihlásit se můžeš ale i samostatně.

Co od kurzu můžeš očekávat?
Zjistíš, co obnáší být rádce a podrádce a jakou úlohu má ve své družině a oddíle.
Dozvíš se své silné a slabé stránky a jak s nimi můžeš dále pracovat.
Nápady na program pro svou družinu na schůzky i výpravy.
Nové kamarády, pokud o to budeš stát.

Co od kurzu nemůžeš očekávat?
Nudné přednášky.
Že budeš jenom sedět.
Že se dozvíš úplně všechno. Na něco si budeš muset přijít sám/sama.

První víkend strávíme na tábořišti, spát budeme v teepee. Připrav se, že se budeš hodně v pohybu a budeš potřebovat i teplejší oblečení. Druhý víkend oproti tomu bude na pěkné základně.

Rádcovský kurz proběhne ve dvou víkendech:
13. – 15. 10. 2023 Tábořiště u Odry
3. – 5. 11. 2023 Pohoř

Začínat budeme vždy v pátek v pozdějších odpoledních hodinách (cca okolo 17 hodiny). Bližší informace obdrží přihlášení účastníci na email.

Cena kurzu je 600 Kč na osobu (zeptej se svého vedoucího, zda ti kurz proplatí středisko).

Informace k platbě pošleme přihlášeným na email.

Kurz je určen pro skauty a skautky ve věku 12- 17 let.

Kapacita kurzu je 24 osob.

Přihlašovácí formulář vyplníte na tomto dokazu (google formulář). Přihlášku lze vyplnit do 9. 10. 2023 23:59.

S ohledem na kapacitu kurzu bude přijetí nebo nepřijetí na kurz oznámeno e-mailem do 2 dnů po odevzdání přihlášky. Pokud nebude přihláška už aktivní, je kurz naplněn.

Jan Schovánek – vedoucí kurzu
jan.schovanek@skaut.cz

Anna Chytilová – zástupce vedoucího kurzu
chytiloanna@gmail.com

2. víkend 3. – 5. 11. 2023 – informace pro účastníky

Informace již byly zaslány na emaily:

Sraz budeme mít v pátek 3.11.2023 v Domečku č.p. 56 Pohoř u Oder nejpozději v 19:30. Domeček bude otevřený už od 19:00.

S sebou: večeři na pátek, přezůvky, karimatku, spacák, pláštěnku, hyg. potřeby, baterku, ešus, lžíci, hrnek, KPZ, uzlovačku, psací potřeby a blok, šátek na hry, skautský šátek, kroj, léky pokud užíváš, pohodlné oblečení na pobyt v domečku, kartičku zdravotní pojišťovny nebo její kopii a doporučujeme i teplé oblečení.

Ukončení v neděli v 11:30 na Pohoři.

V neděli v 8:00 bude možné se zúčastnit mše v kostele sv. Prokopa na Pohoři.

Připomínáme úkol – připravit si krátkou hru/aktivitu na 10-15 minut do místnosti, kterou si zahrajete o víkendu se svou družinou.