22. 9. 2018

Skautský seminář a ples

Všechny vás srdečně zveme na skautský seminář a ples ve Spálově!

17.11.2018

100 let ČSR

Těšit se můžete na zajímavé přednášky, na ples k výročí 100 let ČSR a na doprovodný program. Akci pro vás připravuje skautské středisko Odry.
Seminář i ples bude probíhat v Sokolovně Spálov a zváni jsou úplně všichni!

Přilašování

Pokud máte zájem zúčastnit se plesu nebo semináře, či obojího, vyplně prosím  Přihlašovací formulář (slouží hlavně pro nás, lze se kdykoliv odhlásit). Přihlásit se můžete do 10. listopadu 2018.

Kolik co stojí

Seminář je za dobrovolné vstupné
Ples za 100Kč
Oběd za 50kč

Budeme rádi, když vyplníte přihlašovací formulář (viz výše). Platit lze dopředu na účet střediska, nebo na místě.

Oběd

Na oběd bude výtečný guláš s chlebem.

Program semináře

Terezie Kachlová – Problematika dětí v pasťáku

Snadná cesta na šikmou plochu. Vychovatelka z diagnostického ústavu, která nám přiblíží problematiku dětí. Jak a proč se ocitli v pasťáku, jak s nimi pracovat, jak tomu předejít?

Martin Mužný – 20. století

Student historie nám připomene události 20. století k výročí 100 let od založení první republiky.

Pavel Papežík – Pozitivní povahové rysy

Učitel, který nám poví, proč se každý člověk chová tak, jak se chová. Jak máme k lidem přistupovat a jak pochopit jejich projevy.

Petr Daňa – Chirurg v Africe

Chirurg, který byl ne jednou v zahraničí, kde pomáhal lidem. S čím vším se musí český doktor potýkat v zemích s cizí kulturou? Jak tamní lidé přemýšlejí?

Ples

Těšit se můžete na kapelu PHS, dobré jídlo i pití!

Tématem plesu je první republika. Dle toho doporučujeme zvolit dress code.

Harmonogram dne

8:20 – 8:45 Registrace účastníků
9:00 Zahájení semináře
9:15 – 10:15 1. přednáška
10:30 – 11:30 2. přednáška
12:00 Oběd, doprovodný program
14:00 – 16:00 3 přednáška
16:15 – 17:15 4. přednáška
18:00 Mše v kostele
20:00 – 2:00 Ples

Jak se k nám dostat

Autem – silnice 441 (Odry – Velký Újezd) odbočka Spálov. Parkování bude vymezené a vyznačené.
Autobusem (jedině v pátek)- zastávka „Spálov obecní úřad“ z Oder nebo Hranic na Moravě.
Vlakem a pak pěšky – vlaková zastávka Heřmánky, poté směr Spálovský mlýn a odbočka Spálov.

V případě zájmu zajistíme odvoz z vlakové zastávky Heřmánky až do Spálova!

Ubytování

Ubytování budete v tělocvičně základní školy na vlastní karimatce a ve vlastním spacáku, případně ve skautské klubovně (dle počtu spáčů). K dispozici bude koupelna se sprchou.
V neděli 18. 11. je potřeba tělocvičnu, příp. klubovnu opustit do 10:00.

Informace také na FB